صفحه گوگل کروم ناشناس اندروید به تایید اثر انگشت مجهز میشود
صفحه گوگل کروم ناشناس اندروید به تایید اثر انگشت مجهز میشود

از آغاز سال 2020، برخی از برنامه‌های Google در iOS یک «صفحه حریم خصوصی» اضافه کردند که برای دسترسی به آن نیاز به تأیید هویت لمسی یا Face ID دارد. Chrome for Android اکنون توانایی قفل کردن برگه‌های ناشناس پشت اثر انگشت شما را دارد.

وقتی صفحه گوگل کروم ناشناس اندروید را باز کنید، با خروج از Chrome فوراً آن صفحات پشت احراز هویت اثر انگشت قفل می‌شوند.

با راه‌اندازی مرورگر برای بازگشت به آن برگه‌ها، صفحه خاکستری با نشان‌واره ناشناس در مرکز نشان داده می‌شود. با ضربه زدن روی «باز کردن قفل حالت ناشناس» صفحه اثرانگشت سیستم روی «تأیید اینکه شما هستید» باز می‌شود. قابلیت «استفاده از پین» نیز در گوشه پایین سمت چپ موجود است.

سایر گزینه‌های موجود شامل بازگشت به برگه‌های معمولی است، در حالی که منوی سرریز در موقعیت معمول خود یعنی «بستن برگه‌های ناشناس» باقی می‌ماند. (احتمالاً بهتر است که پشت قفل اثر انگشت قرار گیرد.)

صفحه گوگل کروم ناشناس اندروید به تایید اثر انگشت مجهز میشود

این زمانی مفید است که تلفن خود را به کسی که رمز عبور شما را نمی داند تحویل دهید. هنگامی که Chrome را ترک می‌کنید، می‌توان آن را از تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > قفل کردن برگه‌های ناشناس روشن/خاموش کرد (از قفل صفحه برای دیدن برگه‌های ناشناس باز استفاده کنید).

قفل اثر انگشت ناشناس هنوز به طور گسترده به کار گرفته نشده است، اما می‌توانید بلافاصله با پرچم کروم زیر در نسخه‌های اخیر اندروید فعال کنید:

chrome://flags/#incognito-reauthentication-for-android

راه اندازی ویژگی به احتمال زیاد خیلی زود برای همه انجام می شود زیرا پرچم در حال حاضر در کانال پایدار (Chrome 105) موجود و قابل است.