امروزه به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه پزشکی و زیبایی رخ داده، راه حل هایی وجود دارند که شما می توانید پوستی سالم داشته باشید، مراقبت از پوست و انجام یکسری از کار ها برای داشتن پوستی سالم ضروری است و شما باید از زمان مشخصی مراقبت از پوست را شروع کنید. حال شاید برای شما سوال پیش آید که سن مراقبت از پوست چیست و از چه زمان باید این کار را شروع کرد؟ در جواب باید گفت هریک از محصولات پوستی باید در زمان های مشخص استفاده شوند. از همین رو در ادامه به برخی از محصولات پوستی و زمان مناسب برای استفاده از آن ها اشاره خواهیم کرد.

سن مراقبت از پوست چه زمانی است؟

سن مراقبت از پوست چه زمانی است؟

پیش از آنکه محصولات مراقبتی را معرفی کنیم. باید بگوییم که سن مراقبت از پوست در حقیقت سن جوانی و نوجوانی است. بسیاری از افراد گمان می کنند که مراقبت از پوست را باید از زمان پیری و زمانی که پوستشان چروک شد یا آسیب دید نیز شروع کنند. مسلما اگر شما سن مراقبت از پوست را ندانید. نمی توانید پوستی سالم داشته باشید و دلیل این موضوع این است که پوست تا آن زمان آسیب خواهد دید.

 حال برای آنکه به درستی از سن مراقبت از پوست مطلع شوید. باید با محصولات مراقبتی آشنا شوید. برای مثال سن استفاده از ماسک صورت با سن استفاده از کرم ضد چروک تفاوت دارد. زیرا ترکیبات مورد استفاده در هر یک متفاوت خواهد بود. در ادامه به مهم ترین و تاثیر گذارترین محصولاتی که می توانید برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید می پردازیم.

ماسک پیل آف برای چه سنی مناسب است؟

یکی از کار هایی که باید حتما برای مراقبت از پوست خود انجام دهید. پاکسازی است. ماسک پیل آف برند اورویال و یا برند لایو یان بیوتی یکی از بهترین انتخاب هایی است که مي توانید برای انجام پاکسازی عمیق پوست صورت خود از آن استفاده کنید. ماسک پیل آف علاوه بر پاکسازی. خاصیت لایه برداری پوست را نیز دارد و استفاده دوره ای از آن باعث شادابی و سلامت پوست شما خواهد شد. دیگر ویژگی های در نظر گرفته شده برای ماسک پیل آف اورویال و ماسک پودری پیل آف لایو یان بیوتی عبارتند از:

  1. مناسب برای بر طرف کردن جای لک و جوش
  2. موثر در ساخت کلاژن
  3. خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی
  4. محافظ مناسب در برابر رادیکال های آزاد

‏همانطور که می بینید. ویژگی های ماسک پیل آف بسیار متنوع است. از همین رو توصیه می شود افراد از 15 سالگی به یالا از این محصول استفاده کنند. توجه داشته باشید که این ماسک برای انواع پوست مناسب است و به دلیل حجم خوبی که دارد مورد توجه افراد قرار گرفته است.

‏ماسک گچی برای چه سنی مناسب است؟

ماسک گچی یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای مراقبت از پوست خود داشته باشید. ماسک گچی برند هاتوموگی موارد استفاده ی متنوعی دارد که می توان از میان آن ها روشن سازی پوست. کاهش چین و چروک های پوست. رفع لک های پوست. یاکسازی و جوانسازی پوست را نام برد.
دقت داشته باشید که از اين ماسک برای اطراف چشم های خود استفاده نکنید؛ زیرا بافت مناسبی برای پوست اطراف چشم ندارد. ماسک گچی هاتوموگی را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس صورت خود را با شوینده مناسب بشویید. اين ماسک بین خانم هایی که پا به سن 35 سالگی و بالا تر گذاشته‌اند بسیار محبوب است. زیرا استفاده از ماسک گچی به سرعت باعت کاهش چین و چروک های صورت می شود.

‏ماسک گچی برای چه سنی مناسب است؟

سن مناسب برای استفاده از آبرسان چیست؟

همانطور که گفتیم. سن مراقبت از پوست نوجوانی و جوانی است و یکی از موضوعاتی که هیچکس نباید فراموش کند. استفاده از آبرسان است. افزایش سن یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد چین و چین روی پوست است و همین موضوع باعث خشکی بیشتر پوست خواهد شد. از همین رو افراد باید حتما استفاده از آبرسان را در برنامه مراقبتی از پوست خود قرار دهند. سن مناسب برای استفاده از آبرسان, 30 سال به بالا است. البته اگر شما پوستی خشک دارید. می توانید استفاده از آبرسان را زودتر شروع کنید.

برای خرید آبرسان به راحتی میتوانید در وبسایت زینو بازار عبارت آبرسان را جستجو کنید و انبوهی از آبرسان ها را مشاهده و انتخاب نمایید.

سن مناسب برای استفاده از ماسک لب چیست؟

اگر از دسته افرادی هستید که به سن مراقبت از پوست خود توجه می کنید. نباید از سلامت و زیبایی لب های خود نیز غافل شوید. بدون شک زیبایی لب های شما تاثیر قابل توجهی در زیبایی صورت شما دارد، بنابراین باید راه مناسبی برای مراقبت از آن ها پیدا کنید.
استفاده از ماسک لب بهترین راه برای داشتن لب های زیبا. درخشان و سلامت است. همانطور که می دانید لب ها مانند دیگر اجزای صورت به شدت در معرض آلودگی قرار دارند و به همین دلیل باید هرازگاهی لایه برداری شوند. ماسک لب انواع مختلفی دارد، برای مثال برخی از آن ها علاوه بر آنکه لایه برداری انجام می دهند، باعث حجیم سازی لب ها نیز میشوند.

سن مناسب برای استفاده از ماسک لب چیست؟

از جمله ویژگی هایی که برای انواع ماسک لب در نظر گرفته شده است می توان به مواردی چون براق کردن لب ها، مرطوب کردن لب ها، آبرسانی لب ها، از بین بردن خطوط سیاه لب ها و برطرف کردن خشکی لب ها اشاره کرد. بنابراین توصیه می شود هرازگاهی ماسک لب مناسب با شرایط خود را خریداری و استفاده کنید، زیرا سلامت و زیبایی لب ها بسیار در زیبایی کلی شماً مهم است. در رابطه با سن مناسب یرای استفاده از ماسک لب نیز باید گفت شما می توانید از نوجوانی و جوانی این ماسک را استفاده کنید.

سرم پوست برای چه سنی مناسب است؟

سرم پوست از دیگر محصولات مراقبتی پوستی است که نسبت به کرم سریع تر و عمیق تر جذب پوست می شود. این محصول به دلیل خاصیت و بافتی که دارد عملکرد سلول های پوستی را بهبود می بخشد و زمانی که شما از آن استفاده می کنید. سلول های پوست بازسازی می شوند.
سن مراقبت از پوست از جوانی شروع می شود و توصیه ما به شما برای استفاده از سرم پوست نیز 20 سالگی است. اگر شما از دسته افرادی هستید که پوستتان در معرض آلودگی یا نور آفتاب قرار دارد، توصیه می شود استفاده از سرم پوست را در روتین پوستی خود قرار دهید.

ضد آفتاب برای چه سنی مناسب است؟

قرار گرفتن در معرض نور خورشید آسیب های جبران ناپذیری را به همراه دارد و اين آسیب ها هم برای کودکان و هم بزرگسالان است. بنابراین سن مراقبت از پوست در برابر آسیب های اشعه آفتاب از کودکی خواهد بود، کرم ضد آفتاب بهترین محصولی است که شما می توانید از آن استفاده کنید. البته دقت داشته باشید که ضد آفتاب انواع متفاوتی دارد و شما باید یک نوع با کیفیت و متناسب تهیه کنید، زیرا کرم های ضد آفتاب بی کیفیت مشکلات بیشتری را برای پوست به همراه خواهد داشت.

ضد آفتاب برای چه سنی مناسب است؟

سن مناسب برای کرم ضد چروک چیست؟

از دیگر پیامدهای معمول افزایش سن، چروک شدن پوست است که با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می کند و همین موضوع دلیلی بر از دست رفتن زیبایی و طراوت پوست به شمار می آید. عوامل دیگری نیز مانند آلودگی هوا، استعمال کشیدن، استرس و … باعث ایجاد چروک شدن در پوست می شوند. حال شما می توانید با استفاده از کرم ضد چروک این مشکل را تا حدودی بر طرف کنید. توصیه ما به شما این است که از 30 سالگی حتما استفاده از کرم ضد چروک را به صورت جدی در برنامه خود قرار دهید. البته اگر پوست شما حساس یا خشک است، به دلیل آنکه بیشتر در معرض چروک شدن پوست قرار دارد، می توانید استفاده از کرم ضد چروک را از 25 سالگی نیز شروع کنید.

جمع بندی سن مراقبت از پوست

همانطور که مطالعه کردید، محصولات مراقبت پوستی بسیار متنوع هستند و شما باید از هر یک در زمان مناسب خود استفاده کنید. بنابراین لازم است سن مراقبت از پوست را با توجه به شرایط سن و پوست خود بررسی کنید تا بتوانید از محصولات مناسب استفاده کنید، تا علاوه بر سلامت پوست از پرداخت هزینه های اضافه جهت خرید محصولات بهداشتی جلوگیری نمایید، استفاده از این دست محصولات بهداشتی و مراقبتی کمک می کند که شما پوستی سالم، با طراوت و شاداب داشته باشید.