در هنگام خرید یک لباس اولین سوالی که برایمان پیش می آید این است که باید سایز مناسب برای شلوار، بلوز و … من چند است. دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند تا در هنگام خرید لباس چه به صورت حضوری و یا خرید آنلاین انتخاب های درست تری داشته باشید. در هنگام خرید لباس به صورت آنلاین در زینو بازار علاوه بر دانستن سایز خود باید با اصول خرید لباس نیز آشنا باشید. یکی از این اصول بررسی جدول سایزبندی برندهاست، چرا که سای بندی لباس‌ها از کشوری به کشور دیگر و گاهی حتی از برندی تا برند دیگر متفاوت است.
نکته بعدی و مهم در هنگام خرید آنلاین پوشاک از زینو بازار آشنایی با انواع فیت لباس است که این موضوع را در مطلب “انتخاب سایز مناسب لباس به نسبت فیت لباس” بررسی و به طور کامل برای شما به اشتراک گذاشته ایم. در این مقاله با نکات مهم و اساسی در انتخاب سایز لباس آشنا خواهید شد تا بتوانید مناسب ترین و فیت ترین لباس را برای خود یا اطرافیان خود انتخاب کنید. همین هم موقع خرید اینترنتی و سفارش لباس به دوستانی که به خارج از کشور سفر کرده‌اند، دچار دردسر می‌شوید. در این مقاله با راهنمای انتخاب سایز لباس آشنا خواهید شد تا بتوانید بهترین و فیت‌ترین لباس را انتخاب کنید.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس اندازه‌های مورد نیاز برای تعیین سایز

سایز مناسب لباس زنانه را چطور به دست آوریم؟

انتخاب سایز مناسب لباس زنانه نیازمند بررسی نکات متنوعی است، چرا که معمولا سایز بالاتنه و پایین تنه خانم‌ها با هم متفاوت است. به همین دلیل است که قبل از انجام هر خریدی، به ویژه خرید آنلاین باید سایز بالاتنه و پایین تنه را به صورت جداگانه به دست آورند. برای این کار لازم است اندازه دور سینه و اندازه دور کمر برای خرید بلوز، شومیز و تونیک گرفته شود. برای اندازه گیری سایز پایین تنه هم باید اندازه دور باسن، قد و دور کمر را برای خرید لگ، شلوار و دامن به دست آورد. بعد از به دست آوردن این اندازه ها به سراغ جدول سایز بندی سایت مورد نظر خود بروید و بر اساس اندازه های اصلی خود، اطلاعات سایز و میزان آزادی و نوع فیت خریدی درست و مطمئن از زینو بازار داشته باشید.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس جدول سایزبندی لباس و اندازه‌های مورد نیاز

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس جدول سایزبندی لباس و اندازه‌های مورد نیاز

اندازه گیری سایز لباس مردانه

اکثر آقایان معمولا تک سایزی هستند؛ با این وجود باید سایز بالا تنه و پایین تنه را جداگانه به دست آورد. برای اندازه گیری سایز لباس مردانه در قسمت پایین تنه اندازه دور کمر و قد شلوار را به دست آورید و برای بالا تنه اندازه دور سینه، دور کمر و دور گردن را یادداشت کنید. پس از این مرحله با بررسی جدول‌ سایز بندی برند مورد نظر سایز مناسب خود را به دست آورید.

نکات مهم در رابطه با جدول سایز بندی

در هنگام خرید اندازه‌ها را به روز کنید

اندازه‌هایتان را در یک جایی، یادداشت کنید. خوب است اندازه دور بازو، طول بازوها، سرشانه‌ها و دور ران‌ها را هم یادداشت کنید. به خاطر داشته باشید که هر چند ماه یک بار باید این اندازه‌گیری ها را مجددا انجام دهید، چون ممکن است تغییر سایز لباس داشته باشید یا سایزتان کم و یا زیاد شده باشد. در نتیجه اعتماد کردن بر سایز های قبلی نتیجه خریدتان را ممکن است خراب می‌کند. بنابراین در هنگام خرید اندازه و سایز خود را به روز کنید، و بهتر است اگر آنلاین خرید میکنید همان لحظه در خانه سایز جدید خود را بگیرید و متناسب با آن خرید انجام دهید که یک وقت اشتباهی رخ ندهد.

هر کشور سایز خودش را دارد، با شناخت کامل خرید کنید

جدول سایز بندی لباس در هر کشوری با سایر کشورها متفاوت است. برای مثال سایز های اروپایی با حروف EU شناخته می‌شوند؛ سایز بندی آمریکایی را با US می‌شناسند و اگر روی تگ لباسی حروف UK را دیدید، آن لباس بر اساس سایز لباس انگلیسی دوخته شده است. در ایران سایز بندی معمولا بر اساس سایز بندی اروپایی و با اعدادی مثل ۳۸، ۴۰ یا ۴۲ شناخته می‌شود. سایز لباس‌ها معمولا دوتایی بالا می‌رود و سایز بندی کفش ها گاهی شامل نیم شماره هم می‌شود. بنابراین قبل از سفارش لباس به صورت اینترنتی از زینو بازار حتما جداول سایز بندی مربوط به کشور تولید کننده را چک کنید. اندازه هایتان را بر اساس جدول سایز بندی مقایسه کنید.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس جدول سایزبندی بین‌المللی

 

ابزار اندازه گیری سایز لباس را بشناسید و درست استفاده کنید

نرم افزار های تعیین سایز لباس بر روی سایت های فروش آنلاین تحت عنوان Tool شناخته می‌شود. شما می‌توانید اندازه های مختلفتان را وارد کنید و این ابزار سایز ایده‌آل را به شما پیشنهاد می‌کند. به جز این ابزا های آنلاین، جدول های سایز بندی هم نقش خیلی پر رنگی در راهنمایی شما برای انتخاب سایز دست و فیت ایفا می‌کنند. از اندازه دور انگشت برای انتخاب سایز انگشتر به صورت آنلاین گرفته تا اندازه دور کمر، سرشانه و سینه برای انتخاب بلوز و شومیز و اندازه دور ران و باسن برای انتخاب لگ، شلوار و دامن همگی در یک جدول جمع شده‌اند. کافی است نزدیکترین سایز به خودتان را بر اساس اندازه هایی که قبلا یادداشت کرده‌اید، به دست آورید و سپس دست به انتخاب بزنید.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس ابزار اندازه‌گیری سایز

توجه و بررسی جدول سایز بندی برندها

روش دوخت و سایز بندی بعضی برند ها، وجه متمایز آن‌ها نسبت به سایر برند ها می باشد. برای مثال ممکن است سایز M یا مدیوم یک برند اروپایی که قاعدتا باید برای سایز ۳۸ مناسب باشد، به سایز L یا لارج/ بزرگ یک برند ایرانی بخورد. به همین دلیل لازم است تنها به جدول سایز لباس هر کشور اکتفا نکنید و از راهنمای انتخاب سایز لباس هر برند به طور جداگانه کمک بگیرید.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس جدول سایزبندی لباس زنانه

زمان مناسب برای اندازه گیری سایز لباس

بعضی از افراد معتقدند زمان مناسب برای اندازه گیری سایز لباس، زمانی است که غذای زیادی نخورده باشید و در کوچکترین فرم بدنی خودتان به سر ببرید؛ نظر تیم زینو بازار بر خلاف این قضیه است. زمان مناسب برای خرید کفش و صندل یا به دست آوردن سایز آن آخر شب است که پا در بزرگترین حالت خودش قرار دارد. خوب است برای خرید لباس هم در کوچکترین فرم خودتان ظاهر نشوید تا با خوردن کمترین حجم غذا دکمه های بلوزتان کش نیاید! (پس همیشه سعی کنید در بزرگترین فرم بدنی خود با توجه به شرایط سایز خود را بگیرید)
سایز لباس را بدون لباس یا از روی یک لایه لباس نازک اندازه بگیرید و سعی کنید صاف بایستید و قوز نکنید. در غیر این صورت تعیین سایزتان اشتباه خواهد شد.

خرید لباس به عنوان سوغاتی و نکات مهم برای تعیین سایز لباس

اگر عازم سفر به شهر دیگری هستید و یا عازم سفر به کشوری دیگر هستید، خوب است اندازه های افرادی را که قصد خرید لباس برای آنها دارید، یادداشت کرده و به همراه ببرید. اگر خیلی فرصت اندازه گیری ندارید و با این افراد صمیمی هستید یک نمونه بلوز و شلوار را که اندازه شان است، قرض کنید و به همراه خودتان ببرید. پیدا کردن سایز لباس با این کار بسیار ساده است و زمان کمی از شما خواهد گرفت.

راهنمای کامل انتخاب سایز لباس راهنما و جدول سایزبندی لباس زنانه