تمایل برندن فریزر برای بازگشت به مومیایی به اندازه ای جدی و ارزشمند است که برخی از کارگردان های بزرگ در حال فکر کردن به این موضوع هستند، نقش شخصیت «ریچارد ریک اوکانل – Rick O’Connell» در فیلم های مومیایی (The Mummy Returns 2001) و (The Mummy 1999) نه تنها میتوان گفت یکی از بهترین بازی های «برندن فریزر – Brendan Fraser» است، بلکه واقعا باید اعتراف کرد که این بازی یکی از درخشان ترین و به یاد ماندنی ترین نقش های برندن فریزر در تاریخ سینما نیز می باشد. متاسفانه در سومین فیلم این مجموعه فیلم های مومیایی یعنی (The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008) دیگر برندن فریزر در این نقش حضور نداشت و حالا پس از سالها مجدد او اعلام کرده است اگر یک فیلم دیگر از مجموعه فیلم های مومیایی با داستانی جذاب وجود داشته باشد تمایل دارد به نقشی که او را تبدیل به یک بازیگر بزرگ کرد باز گردد.

برندن فریزر درباره این موضوع گفته است: “نمی‌ دونم چطوری خواهد شد، اما اگه یکی با یک ایده خوب برای یک فیلم دیگر از مجموعه فیلم های مومیایی بیاد سراغم با روی باز این نقش را قبول می کنم.”

این بازیگر محبوب این صحبت هایش را با «ورایتی» در طول مصاحبه اش درباره فیلم جدید او یعنی (The Whale 2022) بود انجام داد، این فیلم جدیدش ممکن است که امسال اسکار بهترین بازیگر مرد را برای او به ارمغان آورد.

«استیون سامرز – Stephen Sommers» کارگردان دو قسمت از مجموعه فیلم های مومیایی قبلاً در گفتگو ویژه یکی از فیلم های مومیایی گفته بود که دلیل انتخاب کردن برندن فریزر برای این نقش در فیلم مومیایی این بوده که او قابلیت های فراوآنی داشته. استیون سامرز در ادامه صحبت هایش گفت: “ما هر کاری که بهش می گفتیم رو می تونست انجام بده که نشان از توانایی بالای برندن فریزر دارد همچنین شوخ طبعی عالی ای هم داشت. واقعا هرکاری کنید نمیشه عاشق این مرد نشد، اون به هیچ وجه مغرور نیست.”

این کارگردان در ادامه صحبت هایش به یک نکته جالب اشاره کرد، بیشتر صحنه های فیلم مومیایی توسط خود فریزر کار شده اند و از بدلکار استفاده نشده است و حتی موقعی که از ناحیه زانو به صورت جدی آسیب دیده است و ما میخواستیم فیلم برداری را به عقب بندازیم، اما او باز هم با قدرت به کار خودش ادامه داده و فیلم را به پایان رسانده است.

در سال 2017 کمپانی «یونیورسال – Universal» مجدد به سراغ این داستان رفت و (The Mummy 2017) را ساخت و در آن فیلم برای شخصیت اصلی فیلم بجای برندن فریزر «تام کروز – Tom Cruise» تعیین کردند و البته پس از اکران فیلم برندن فریزر نظر نقد گونه خودش را هم درمورد این فیلم گفته است. او گفته “توی اون مومیایی هایی که ما ساخته بودیم یه چیزی وجود داشت که توی این فیلم اصلا ندیدم، منظورم طنز و خنده ست. فیلم اونا (اشاره به فیلم تام کروز) زیادی ترسناک بود. فیلم مومیایی باید بیشتر هیجان انگیز و جذاب باشه، نه تنها ترسناک و خشک بودن.”